foto znak
MUDr. Ladislav LANGNER
internista - gastroenterolog
interní ambulance
pruh
Poskytované služby

• Komplexní interní vyšetření

Je vstupní interní vyšetření, které řeší daný zdravotní problém, pro který byl pacient doporučen ošetřujícím praktickým lékařem nebo jiným specialistou. Hrazeno ze zdravotního pojištění.

• Abdominální sonografie

Ultrazvukové vyšetření břišní dutiny se zaměřením na parenchymatosní orgány: játra, slinivka, ledviny a slezina, a také na žlučník a žlučové cesty, vyloučení nebo potvrzení žlučníkových kamenů. Pokud je doporučení ošetřujícím lékařem nebo jiným specialistou, pak hrazeno ze zdravotního pojištění, na vlastní žádost pak 300 Kč.

• Preventivní vyšetření

Na toto vyšetření není potřebné doporučení praktickým nebo odborným lékařem. Pacient si je hradí sám (nebo jeho zaměstnavatel). Cena 1500 Kč + Laboratoř (cca 500 Kč)

• Předoperační vyšetření

Provedeme do 24hodin až 48hodin dle závažnosti plánovaného výkonu a zdravotního stavu pacienta. Hrazeno ze zdravotního pojištění.

• Dispenzární péče

Týká se pacientů s dlouhodobým onemocněním kardiologickým, cevním, metabolickým (cukrovka, vysoké krevní tuky), zažívací a oběhové soustavy, onemocnění štítné žlázy atd. Hrazeno ze zdravotního pojištění při doporučení ošetřujícím praktikem nebo jiným specialistou

• Preventivní gastroenterologie a kardiologie

Vyšetření pacientů s vysokým rizikem kardiovaskulárních, metabolických a gastroenterologických nemocí.

• Výživové poradenství

Způsobilost k tomuto vyplývá z gastroenterologické atestace a předešlého působení v lékařském gremiu Finclubu (viz výživové poradenství - hubnutí) a přednáškové a zdravotně osvětové činnosti (viz více o lékaři). Orientuje se jak na zdravý způsob výživy a životního stylu, tak i na cílené hubnutí nebo naopak přibýrání při kachexiích všeho druhu. Úhrada záleží na zdravotních indikacích, některé jsou hrazeny zdravotní pojišťovnou. Zdravé hubnutí metodou cerebrální edukace je plně rozebráno na následující stránce "Výživové poradenství – hubnutí" včetně ceníku.

• Pulzní oxymetrie

Vyšetřuje saturaci krve kyslíkem (obsah kyslíku v krvi) a pomáhá odlišit některé kardiovaskulární a plicní onemocnění od nervových a psychických onemocnění. Je součástí komplexního interního vyšetření, na které nutno mít doporučení. Na vlastní žádost se pak účtuje 50 Kč.

• Dlouhodobé 24hodinové - monitorování krevního tlaku

Odhalení vysokého tlaku. Kontrola účinku nasazené terapie pro vysoký krevní tlak. Vyloučení nebo potvrzení syndromu "bílého pláště“. Je-li doporučení ošetřujícího praktického lékaře nebo jiného specialisty, pak hrazeno ze zdravotního pojištění, na vlastní žádost pak 600 Kč.

Copyright © MUDr. Ladislav Langner